Min Kurv

0 VARE VARER VARE
Din kurv er tom

Ingen varer

Forsendelse
0,00 DKK I alt

Til betaling

Varen er nu lagt i din kurv
Antal
I alt
Der er 0 varer i din kurv Der er 1 vare i din kurv
Varer i alt
Forsendelse i alt  Fastlægges senere
I alt (inkl. moms)
Fortsæt indkøb Fortsæt til betaling
 til fri fragt

Scrapbooking og kort kit
leveret til dig på abonnement

Kunne du også godt tænke dig at få et lækkert kit ind ad døren med masser af lækkerier, skønne farver, flot pynt og alt sammen koordineret, så det er lige til at gå til, så læs videre. Det her er lige noget for dig. 

Her er Danmarks fedeste Kit-klub. Vi sammensætter lækre kits ud, som sendes direkte ud til vores mange medlemmer.

I Kitklubben vælger man selv, om man vil have det tilsendt hver måned, hver 2. eller hver 3. måned. Det er helt op til dig, så du kan selv vælge hvor ofte, du har lyst til at blive forkælet.

Hvert kit vil være fyldt med masser af lækkert scrapbooking papir og pynt, som enhver scrapper eller papirnusser ville være glad for. 




Stilen er lækker og sammensættes så det egner sig godt både, hvad enten man laver scrapbooking, kort eller noget helt 3. indenfor papirhobby.

Farverne varierer naturligvis fra kit til kit, men fælles er selvfølgelig at stilen bliver den samme fra gang til gang, så man ved hvad man skal forvente. Farverne og temaerne i kittene følger naturligvis også årstiderne og tidens trends og tendenser, så vi følger det, der er oppe i tiden.

Kittet vil hver gang indeholde følgende:

  • 6 - 8 ark mønsterpapir, som matcher hinanden
  • Lækker pynt, som passer til kittet
    Det kan f.eks. være:
    • Diecuts, tags mm.
    • Snor, twine eller bånd med i kittet
    • Halvperler, sten eller andet i den stil
    • Washitape eller andre dekorative elementer
    • Små dimser og pynt, der passer til kittet

Der vil altid følge udfordringer med kittet, som er frivilligt om man vil prøve at lave eller ej.


Kittene kan indeholde stempler, dies, stencils, mist, paste eller lignende, men det vil variere fra kit til kit. Vi vil altid gøre vores for at sammensætte så lækkert et kit som muligt til jer. 

Kitklubben har eksisteret siden november 2013, så den har eksisteret i mange år og vi har altid sat en ære i at lave så flotte og lækre kits, så man hver måned blev glad og tilfreds, når pakken kom ind af døren.



Som medlem af kit-klubben får du en række fede fordele:

  • Altid masser af inspiration fra designteamet til medlemmer af kitklubben

  • Lukket gruppe kun for kit-klubmedlemmer på Facebook, hvor vi kan udfordre hinanden, snakke sammen og dele hvad vi får lavet med kittene

  • Minimum 2 gange lives i Facebookgruppen hver måned, hvor vi inspirerer og laver noget med kittet.

  • Mulighed for at få andre varer sendt fragtfrit sammen med dit kit

  • Du får 10% på specialbestillinger/ forudbestillinger, jeg bestiller hjem til dig, som sendes med dit kit



Udover det fortæller kitklubmedlemmerne også dette

  • At de elsker at blive udfordret med et kit, hvor ikke alt var noget, de selv ville have haft valgt, men at det netop er det fede ved at være med i kitklubben, for det er med til at udvikle dem i deres kreativitet hver måned.

  • At de elsker de lives, der laves og hvor meget de lærer ved det

  • At de elsker fællesskabet i facebookgruppen og ikke ønsker at undvære det.

  • At det er super nemt, at sætte sig ned og være kreativ fordi alt er udvalgt på forhånd for dem.

  • At de elsker de papirer, der er sammensat i kittene.       


Vælg hvor ofte, du vil have et kit
Du har mulighed for at vælge mellem 3 forskellige pakker. Pakken afgør hvor ofte, du modtager dit kit.
Vil du modtage kit hver måned, hver 2. måned eller hver 3. måned.
Det er helt op til dig.
Læs mere i nedenstående skema







Hvilke måneder får jeg kits?
Alt afhængig af hvilket abonnement, du tilmelder dig, vil du få kits i nogle specifikke måneder.
Du kan se i skemaet nedenunder hvilke måneder de forskellige abonnementer får kits tilsendt.


Fordele i kitklubben:
Her kan du se alle fordelene i kitklubben. Kitklubben er nemlig meget mere end bare at modtage kits.

  • Du får naturligvis lækre sammensatte kits, hvor farverne passer sammen, så det er lige til at gå i gang.

  • Specialdesignede produkter, når de er med i kittene, der ellers ikke kan købes nogen steder.

  • Adgang til en virkelig hyggelig og inspirerende Facebook gruppe

  • Flere lives med inspiration hver måned med designteamet, hvor kittene kommer i brug.

  • Adgang til flere forskellige forudbestillinger, hvor du sparer 10% - det foregår i Facebook gruppen.

  • Mulighed for at få varer bestilt hjem som kundebestillinger med 10% rabat - selvfølgelig såfremt vi kan skaffe det fra vores leverandører.

  • Mulighed for at få sendt alle de ekstra ting, du vil sammen med dit kit uden at betale ekstra porto.

  • Mulighed for at kunne deltage i konkurrencer hver måned med gevinster.

  • Mulighed for at udvikle din kreativitet med kittet og de andre medlemmer, da vi ofte rykker os, når vi ser andre bruge nøjagtig de samme materialer, som vi selv har, men på en anden måde, end vi selv havde tænkt.


Jeg ved, at virkelig mange er utrolig glade for kitklubben og alt det, den giver dem, og jeg håber du også har lyst til at være en del af vores dejlige fællesskab i denne dejlige hobby.




Ofte stillede spørgsmål:

Kan jeg bestille et enkelt kit?

Alle kits vi laver er som udgangspunkt reserveret til vores medlemmer, samt nye medlemmer, der vil med i klubben. Skulle der være ekstra kits i overskud bliver de sat til salg, men det sker først et stykke inde i måneden.

 

Hvordan trækkes pengene?
Du tilmelder sig dette som et abonnement ligesom et telefonabonnement, hvor du tilknytter dit betalingskort. De måneder, du modtager kittet vil du blive trukket prisen for dit abonnement på dit kort d. 1. i måneden.
Modtager du ikke kits hver måned vil der IKKE blive trukket noget i de måneder, du ikke modtager nogen kits.

 

Binder jeg mig for en periode?

Der er ingen bindingsperiode, men der er dog et opsigelsesvarsel, således at du ofte vil modtage minimum 2 kits i dit abonnement. 

 

Hvordan gør jeg, hvis jeg vil opsige mit abonnement?

Opsigelse af abonnementet skal ske skriftligt til Picturing the World pr. mail ([email protected]) senest d. 15. måneden før. Det vil sige ved opsigelse før fx d. 15. april, vil man modtage sit sidste kit 1. maj, og herefter er abonnementet slut. Opsiger man efter d. 15. i måneden, vil man modtage 2 kits mere før abonnementet er slut. Du vil indenfor 5 dage modtage en bekræftelse på opsigelsen af abonnementet. 

 

Hvorfor er der et opsigelsesvarsel på?

Da rigtig mange af de varer, der er med i kittet bestilles i USA, og derfor har en del leveringstid, bestiller jeg varer hjem i ret god tid og derfor skal jeg have et antal at planlægge udfra. Dette er årsag til opsigelsesvarslet.

 

Kan jeg bestille ekstra varer med mit kit?

Det kan du i hvert fald. Du kan få alt det, du vil sendt sammen med dit kit uden at skulle betale ekstra porto.

Du kan bestille alt, hvad der er på webshoppen. Skulle der være noget, du gerne vil have, som der ikke er på webshoppen, er du velkommen til at sende os en mail med en forespørgsel på om vi kan skaffe det hjem til dig. Dette kalder vi en kundebestilling. Kan vi skaffe det hjem, bestiller vi det specielt til dig, og du får som kitklub medlem 10% rabat på prisen.

Derudover laver vi flere muligheder for dorudbestillinger hver måned i den lukkede Facebook gruppe - kun for medlemmer. Her giver vi medlemmer muligheder for at bestille forskellige varer hjem - det kan f.eks. være nyheder fra forskellige leverandører eller andre spændende ting. Disse forudbestillinger bestiller vi også hjem specielt til dig og de andre medlemmer og her får du også 10% Rabat.

Jeg vil faktisk rigtig gerne forkæle dig som kitklubmedlem, så jeg gør mit ypperste for at give dig nogle gode  fordele i dit abonnement.